Jak wysyłać emaile z GMaila w imieniu innego serwera?

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy ustawić, traktuj jako alias?

 

Ustawienie Traktuj jako alias zaznaczone Ustawienie Traktuj jako alias odznaczone
Wiadomości wysyłane na adres określony w ustawieniu Wyślij pocztę jako pojawiają się nieprzeczytane w skrzynce odbiorczej. Wiadomości wysyłane na adres określony w ustawieniu Wyślij pocztę jako nie pojawiają się w skrzynce odbiorczej.
Wiadomości wysyłane na adres określony w ustawieniu Wyślij pocztę jako pojawiają się też w folderze Wysłane. Wiadomości wysyłane na adres określony w ustawieniu Wyślij pocztę jako pojawiają się też w folderze Wysłane.
Wiadomości, które otrzymujesz z adresu określonego w ustawieniu Wyślij pocztę jako, pojawiają się też w folderze Wysłane. Wiadomości, które otrzymujesz z adresu określonego w ustawieniu Wyślij pocztę jako, pojawiają się też w folderze Wysłane.
Jeśli otrzymasz wiadomość z adresu podanego w ustawieniu Wyślij pocztę jako i klikniesz w niej Odpowiedz, to w polu Do zostanie wstawiony Twój główny adres e-mail. Jeśli otrzymasz wiadomość z adresu podanego w ustawieniu Wyślij pocztę jako i klikniesz w niej Odpowiedz, to w polu Do zostanie wstawiony adres nadawcy.
Jeśli otrzymasz wiadomość z grupy używającej adresu, który masz podany w ustawieniu Wyślij pocztę jako, i klikniesz w niej Odpowiedz wszystkim, to w polu Do nie zostanie wstawiony adres grupy będącej nadawcą tego e-maila. Jeśli otrzymasz wiadomość z grupy używającej adresu, który masz podany w ustawieniu Wyślij pocztę jako, i klikniesz w niej Odpowiedz wszystkim, to w polu Do zostanie wstawiony adres grupy będącej nadawcą tego e-maila.

 

Przykład: Paweł jest asystentem Moniki i często musi wysyłać ze swojego konta (pawel@nazwa-firmy.pl) e-maile w jej imieniu. Używa do tego funkcji Wyślij pocztę jako z wpisanym adresem Moniki (monika@nazwa-firmy.pl). Jednocześnie Paweł i Monika codziennie ze sobą korespondują, co powoduje zamieszanie w jego skrzynce pocztowej – e-maile wysyłane przez Pawła do Moniki pojawiają się nieprzeczytane w jego skrzynce odbiorczej. Dodatkowo podczas odpowiadania na wiadomości od Moniki w polu Do Paweł widzi swój główny adres e-mail.

W tym przypadku Paweł powinien wyłączyć domyślne ustawienie Traktuj jako alias. Przy wyłączonym ustawieniu Traktuj jako alias e-maile od Pawła do Moniki będą się pojawiały w jego folderze Wysłane, a nie w skrzynce odbiorczej. Gdy Paweł utworzy odpowiedź na e-maila od Moniki, w polu Do zostanie wstawiony główny adres e-mail Moniki.

źródło: https://support.google.com/a/answer/1710338?ctx=gmail&hl=pl&authuser=0&visit_id=1-636310356759794837-1215337073&rd=1

 

 

 

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach poszerzających perspektywę. A mając szerszą perspektywę, możesz podjmować lepsze decyzje! (a to Twój czas, pieniądze, zdrowie, ..)

Hej, używam reCAPTCHA v3, by ograniczyć BOTy. PS: pamiętasz politykę prywatności?

Dobre? - polub i poleć innym
Polub StartHerePL: Zdrowie
Polub StartHerePL: Biznes
Polub StartHerePL: InfoTechnologia

Newsletter?

Hej, używam reCAPTCHA v3, by ograniczyć BOTy. PS: pamiętasz politykę prywatności?
Najpierw jakoś potem jakość. Prawie wszystkie artykuły cały czas aktualizuję :) Możesz spotkać: literówki, niedokończone zdania itp. Wszelkie uwagi są mile widziane! michal @ starthere.pl